Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
El ve Tırnak Bakımı
content_300
El ve Tırnak Bakımı
17
Dec

El ve tırnak bakımı birçoğumuzun bilmediği ve önemsemediği bakım çeşitlerinden birisidir. El ve tırnaklarımız gün boyunca bizlere hizmet eden ve küçük büyük her işimizi gören organlarımızdandır. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda el ve tırnaklarımızla ilgili problem yaşamamamız için mutlaka el ve tırnaklarımıza bakım yapmalıyız. El ve tırnak bakımını aksatan kişilerde görülen en büyük sıkıntı kuru, çatlak ve kırışık ellerdir. Pembe kulüp olarak sizlere sunduğumuz kolay ve ucuz bakım yöntemi;

Sert ve kuru eller için malzemeler:

1 litre sıcak su

1 tatlı kaşığı soda

1 tatlı kaşığı karbonat

 

Bakım işte bu kadar kolay, bakım malzemelerinden de anlayabileceğiniz gibi bu ürünleri karıştırdıktan sonra ellerimizi bu karışımın içerisinde 20 dakika kadar tutuyoruz ve masaj yapıyoruz.

El terlemesi de bu sorunlardan birisidir. El terlemesinin de tedavisi oldukça kolaydır. 1 litre sıcak su ile 1 litre alkolü karıştırıp ellerimizi yıkamalıyız. Bu el terlemesinin önüne geçmesine etki edecektir. Bunu her gün yaparak kesim çözüm sağlayabiliriz. Zaten bu karışım tek kullanımlık değildir. Bir karışımı 10 gün kadar kullanabilirsiniz.

El bakımını anlattık ve sıra tırnak bakımına geldi. Bayanların en çok istediği uzun ve düzgün tırnaklardır. Bu tırnakların düzgün ve uzun olması içinde mutlaka kalın ve sert olması gerekir yoksa en kısa zamanda kırılır ve kesmek zorunda kalırsınız. Bayanlar genelde bu isteklerine kavuşamaz çünkü her gün bulaşık ve benzeri işler nedeniyle sıcak suya maruz kalmaktadır. Buda yumuşak tırnaklara neden olur bunun önüne geçmek için eldiven kullanılmalıdır. Arada ufak bir tüyo da vermek isterim çünkü her kadının oje tutkusu olduğunu biliyorum. Aceleniz var ama ojenizi daha yeni sürdünüz hemen kurutmak istiyorsunuz. İşte o zaman tırnaklarımızı buzlu suya sokup çıkarmamız yeterli olacaktır. Ufak tüyolar her zaman işimize yarar. Son olarak ise gün içinde farkında olmadan onları çok fazla yıprattığımızdan dolayı ileride pişman olmamak için ellerimizin bakımını eksik etmeyelim derim.